Arap Can Sohbet - 4

Son günlerde Arap Can huzursuz. Pencerenin kenarında, dışarıda gördüğü kargaların yanına gitmek istiyor. Bu kere, ayağına bir dijital verici takıp gönderdim.

Aralarına gittiğinde bir kargaşa, bir sevinç çığlığı. Kargalar: “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” sloganları atıyorlar. Önce Arap Can’a nasıl olduğunu sordular? Bir sorun varsa örgütlenip, pike dalışlarla seni kurtaralım tekliflerine, Arap Can: “Hayatından memnun” olduğunu söyledi. Sonra aralarında bir sohbet başladı. Onlar da biz insanları merak ediyorlarmış.

“Sen orada ne yer içersin?”

“Her şey. Meyve, peynir, pilav, fasulye, yumurta, et, ceviz, badem…”

O sayarken ötekiler dayanamayıp sözünü kestiler:

“Olmaz her birinin mevsimi var” dediler.

Arap Can : “Bizler toprak altında saklarız. Onların evinde, kutu gibi buz dağları var. Onun içinde saklıyorlar.”

“Peki onlar ne yerler?”

“Yukarıda saydıklarım dışında, dünyada ne varsa yerler” deyince, başkan konuşmacı kargaya uyarıda bulundu. Karga: Arap Can’a diklendi : “Sen yalan söylüyorsun. Bunlar birbirlerini yemezler mi?”

“Ben görmedim.”

“Tabi ki yerler. Sen apartman çocuğusun. Dünyada olup bitenlerin farkında değilsin. Aralarında konuşurken, ‘Kızın başını yedi’ dediklerini de duydum.”

“O yeme anlamında değil, kızına çok baskı yaptığı anlamında kullanılan bir söz.”

“Karısını yedi bitirdi sözüne ne dersin?”

“Karısını çok üzdü, hasta etti anlamında kullanıyorlar.”

“Ya birbirlerini yiyorlar sözleri?...”

“Kavga ediyorlar, anlaşamıyorlar” demek oluyor.

“Grubun başkanı karga, karardıkça karardı, öfkeyle: “Anneler çocuklarına, sevgililer, eşler birbirine seni yerim diyorlar. İnsan yalakası Arap Can mısın, kara sıçan mısın? Bunlar ne anlama geliyor?”

“Bunlar da çok sevgi ve aşk sözleridir.”

“Ya ben onu çiğ çiğ yerim ne demek?”

“Daha özel durumlarda, hem aşkta, hem kavgada tavana vurmak demek.”
 
“Yani bu insan denen yaratıklar, akıllarını hep yemekle mi bozmuşlar, sana da yerim seni dediler mi?”

“Arada bir sahibim söyler.”

“Ulan ihanet şeytanı, ya yerlerse diye korkmuyor musun? Senin dersini çoktan verirdik, ama insanların arasında bir ajanımız olsun diye idare ediyoruz. Birkaç sorumuz daha olacak. Hani bazı evlerde, gece yarısı ışıklar yanar, bazı evlerde yanmaz o niye?”

“Ona gece mesaisi diyorlar. Yani, aganigi… naganigi...”

“İşte buna hiç inanmam. Ya biz o işe yılda bir kere zaman ayırırız, gene de sürü halindeyiz. Bunların soyu mu kurumak üzere ki, ha babam, de babam zor iş. Bu işi nasıl yaptıklarını biliyor musun?”

“Çok gizli yapıyorlar. Bir şeylerin altına giriyorlar. Önce kavga eder gibi bir didişme, itekleşme, çekişme, güreş yapar gibi hareketlerden sonra, birbirlerine kenetleniyorlar. Derin solumalar, aflamalar uflamalar… Anladığım kadarıyla çok zorluk ve acı çekiyorlar, ama gene de yapıyorlar.”

“Son sorum: Hani bize ‘boklu karga’ diye iftira atıyorlar ya, onlarınki nasıl? Yani parfümlü mü, ayrıca nereye yapıyorlar hiç görmüyoruz?”

“Saklıyorlar. Sağlam mermer gibi kutuları var, ona dolduruyorlar. Ben de çok merak ediyorum. Sahibiminkinin bir lokma hem tadına bakmak, hem de sadakatimi kanıtlamak için yemek istiyorum, ama nerde bende o şans!...”
Gurubun başkanı: “Bunun beynini yıkamışlar anlamıyor. Biz insanlardan milyon yıl öncesinden beri varız. Bunların dedelerini de biliyoruz. Onların ataları yamyamdı. Aslında bir birlerini yiyorlar, ama benim kara ajan farkında değil. Onunla iyi geçinelim, insanlar hakkında bilgi toplayalım ki, varlığımızı sürdürelim. Yoksa ben bunu ihanetten, Silivri Ceza Evinin bacasından içeriye bir atardım ki, hayat boyu çıkamazdı dedikten sonra, Arap Can’ı bıraktılar.

Eve geldiğinde yorgundu. Birkaç gün ne öttü, ne de bir şeyler yedi.


Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
(0212) 293 33 10 - 11
 
Begen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena