Değerli Okurlarım Biraz Başınızı Ağrıtacağım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hocam kurban olurum sizi yaradan ALLAH’IMA. Malatya’da gitmediğim çalmadığım kapı kalmadı. Araştırma hastanesinde psikiyatri doktorlar 63 kişilik evli çiftler sadece 2 aileninki oldu kadın doğum belden uyuşturdu, eşim denedi gene olmadı.

Hocalar muskalar 3 yıllık evliliğim boyunca çok ağladım. Size ulaşmak çok uzak geliyordu bana en sonunda cesaretimi toplayıp aradım gelirken gene almayacak gibi düşündüm ve eşim benden boşanacaktı burada olmasaydı 3 yıllık evliliğim içinde 1,5 yaşında 1 kızım oldu sezaryen yoluyla kurtuldum hocam çok mutluyum inanmadım ilk başta 3 yıllık ağlamam kadınlığıma gururuma gelen laflar boşunaymış hiç acımadı size ömür boyu dua ederken RABBİM İKİ CİHANDA SİZİ ZARAR VERECEK HER ŞEYDEN KORUSUN. Sekreteriniz hanımda çok sevgilerimi iletiyorum. Benim gibi olanlar gelir kurtulun gerçekten çok basitmiş.

SİZİ SEVİYORUM!..
 
 

Değerli okurlarım,

Yukarıda vajinismus olgusu bir hastamın el yazısı ile ilgili mektubunu okudunuz. Örneğini bilgisayar ortamında yazarak daha rahat okumanızı sağlamayı düşündüm. Bir insanın çektiği acıları, hiç kimse onun kadar candan yürekten hissederek dile getiremez. Her nedense acılar öteki insanları fazla etkilemez. Ama bu konuda 3 yıllık evli, kocasını canından daha çok seven, aynı şekilde kocası tarafından da sevilen bir aile… Karı-koca olamamaktan boşanmanın eşiğine gelmişler. Bu nasıl bir dramdır. Ayrılsalar kız ne yapacak? Kiminle evlenecek veya bu sorunu nasıl çözecek?

Ya kocası? Aslan gibi bir babayiğit. Çevreye karşı açıklaması güç bir durum. Bütün bunlar olmaması gerek bir hiç uğruna. Değerli meslektaşlarım, Türkiye’nin sağlığıyla ilgili birinci derece yetkililer: On binlerce aile bu sorundan kıvranıyor. Çözüm olmadığından sorun kilitlenmiş durumda. Olgumuzun mektubunda okuduğu gibi, Malatya’da 63 kişilik bir grup git gel git gel seanslarındalar, sonuç yok. Sonuç alamadıkları için, seansa devam etmeyenler de: “Biz olayı çözdük” gibilerden doktorlara ve çevreye böyle söylemek zorunda kalıyorlar. Ateş düştüğü yeri yakar. Yukarıda okuduğunuz mektup sahibi kızın acısı, aile yakınlarından 10 kişi fazlasıyla ilgilendirir (Annesi, babası, kardeşler, yakın akrabaları), erkek için de aynı şey söylenir. Yitirilen şey yalnız para değil, umutlar ve kadınların yaş sınırı nedeniyle kaybettikleri yıllar ve çocuk sahibi olamamaları.
Şimdi dikkat edin:

Bu güne kadar 3 bin aileyi kurtardım. Kızın ve erkeğin ailelerini ayrı ayrı sayarsak 6 bin aile eder. Her aileden 10 kişi bu acıyı çekeceğine göre, 60 bin kişi bu sorunun altında eziliyorlar. Bu sayıyı 3 bin kız, 3 bin erkek eklediğimizde 66 bin eder.

1998 yılından bugüne kadar 3 bin ailenin ortalama iki çocukları olduysa, Türkiye’ye 6.000 çocuk kazandırmış durumdayım.

Bu bir dünya rekorudur.

Ben şerefli bir insanım.

1948 yılında Tıp Fakültesine girdim. 64 yıldır tıp, yani hekimlik kazanında kaynıyorum. 0 günden bu güne kendimi mesleğime adamış durumdayım.

Dedikodu yapanlar, benim şerefimle oynayanlar, kendi çıkarlarının bencilliklerinde yalan söyleyip iftira atanlar, dahası göz göre göre bu yaşanan gerçeği görmezlikten gelip ilgilenmeyenler bir düşünsünler…

Hiç kimse, hiçbir doktor, hiçbir kurum tıbbi ve mesleki açıdan bana ne yaptığımı nasıl oluyor da bu sorunu yüzde yüz tek seansta çözüğümü sormadı. Ne acıdır ki, ben Vajinismus adlı kitabımda bulacağınız gibi, bu olguları tek seansta yüzde yüz çözdüğümü noterlik belgesiyle okurlarıma sundum. Bir bilim adamı sıfır hata ile geldiği yolda kendini noter kanalıyla kanıtlamaya çalışıyorsa, bu meslek adına yüzyılımızın yüz karasıdır.

Ve yetkililer, sıradan iki şak şak bir kahkaha ya da usulen bir yerde boy gösterenlere ödül üzerine ödül sunuyorsunuz. Ben ödül falan istemiyorum. Ödülümü halk kucak kucak sevgisiyle saygısıyla bana veriyor. Peki sizlerin aklına belgelerle kanıtlanmış bu gerçeğin ne olduğunu sormak bile aklınıza gelmiyor da önyargılı dedikoduların çıkar savaşlarına alet oluyorsunuz.

Saygıya layık olanlara saygılarımla…
 
 
Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
(0212) 293 33 10 - 11
 
Begen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena