Erkek Cinsel Organı: Penis

Erkek cinsel organı, normal görünüşünde 9 santimi, sertleştiği zaman 15 santimi geçiyorsa, büyük denilebilir.
Bazı bilim adamları, siyah derili erkeklerin cinsel organlarının çoğunlukla, beyaz derili erkeklerin cinsel organlarından daha büyük olduğunu ortaya atmışlardır.

Bir Fransız hekim: Akobs, siyah derili erkeklerin cinsel organlarının ortalama olarak, normal durumda 14 cm., sertleştiğinde 18 cm. olduğunu belirtmiştir. Doktor Jakobs'un ölçtüğü en büyük erkek cinsel organı, yirmi yaşında bir zenciye aitti. 29 cm. uzunluğunda ve 6.7 cm. çapındadır. Cinsel organların çok büyük olduğu abartılmış bir konudur. Afrika'da yapılan istatistiklerde, beyaz erkeklerin cinsel organlarının da ortalama olarak, zenci erkeklerin cinsel organları ka¬dar büyük olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Erkek cinsel organının büyüklüğü erkeğin iriliği ya da gücü ile ilgili değildir. Çok kısa boylu olan ünlü ressam Henri de Toulouse Doutrec, yaşantısının büyük bir kısmını genelevlerde geçirmiş ve cinsel organının büyüklüğü ile de bir üne erişmiştir. Yaşadığı bu çev¬renin kadınları, ona: «Monsieur la Phallus» (Bay Cinsel Organ) adını takmışlardır.

Normal bir cinsel birleşmede, kadında acı uyandırmayan erkeğin cinsel organı büyük sayılmaz. Bu düşünce, cinsel bilim adamı Profesor Fürbriger tarafından ortaya atılmıştır.

Masters ve Johnson, klinik yönden kadın döl yatağının son derece esnek olduğunu ortaya koymuşlardır. Yine bu bilim adamlarına göre, erkek cinsel organının sertleşme uzunluğu, organın normal du¬rumundaki uzunluğu ile orantılı değildir.

Normal durumda çok küçük görülen bir erkeklik organı sertleştiğinde iki misli uzayabilir. Çok büyük gibi görülen bir penis ise, sertleştiğinde, normal boyunun ancak yüzde otuzu oranında uzama gösterir. Bazı büyük erkeklik organı, fazla bağdokusu nedeniyle tam olarak sertleşemez.

Erkek cinsel organının ve testis torbasının, örneğin elefantiasis hastalığında olduğu gibi, aşırı büyümesi cinsel güçsüzlüklere yol açar.

İlk cinsel birleşme acılı olabilir. Kadının vajeni çok dar ise, sonraki birleşmelerde bile, hemen her zaman sürekli acı duyabilir. Bu durumun yarattığı korku, kadının cinsel birleşmesini engeller. Çok büyük bir erkeklik organı ve dar bir döl yolu da, cinsel birleşmenin acılı olmasına neden olur.

Yetişkin çağına erişmemiş kızların kızlıkları zorla bozulduğunda cinsel birleşmede bulunduklarında, cinsel organları yırtılabilir. Bu da büyük bir acı uyandırabilir. Zor doğumlardan sonra, döl yolunda ya da çevresinde oluşan yaralar, sonraki cinsel birleşmeler sırasında kadının acı duymasına yol açar.

Acı uyandıran cinsel birleşmelerin çoğunlukla nedeni, erkeklerin sabırsızlığı, acemiliği, düşüncesizliği ve dikkatsizliğidir. Bu tip erkekler, kadının gövdesel sevişmeye hazır olup olmadığını düşünmeden hareket ederler. Ancak dölyolu ve kadın cinsel organı, küçük dudaklar büyük dudaklar arasında ileri doğru çıktığında, dölyolu ağzı açılır ve kadın cinsel birleşmeye hazırdır. Bu arada döl yolu uzar ve nemlenir.
 
 
Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
(0212) 293 33 10 - 11
 
Begen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena