İronik Dille Penis

Ülkenin birinde imparatorluk tahtının varisi bir prenses, evlenecektir ama, saray kuralları katıdır. Boşanma yoktur, cinsel mutsuzluk da hiçbir telafi fırsatı da yoktur. Macera söz konusu değildir. Bu durum prensesi endişelendirir. Bir ömür boyu yaşayacağı erkeğin bedensel yapısını bilmemesi bir yana, onu nasıl içine sindirebileceğini ve sevebileceğini düşünür. Bir ömür boyu yaşayacağı erkeğinin cinsel organını da görüp, ona göre karar vermek ister. Bu durum sarayın gizli servis yetkililerine aktarılır. Gizli kalma koşuluyla şöyle bir yöntem hazırlanır. Bir perdenin arkasına, seçilen 20 kişi geçecek, perdedeki deliklerden cinsel organlarını çıkaracaklardır. Onlara bunun tıbbi bir devlet sırrı araştırması olduğu söylenir. Her şey gizli kalacaktır.

Bu seçim de, İki general, bir sermayedar, bir sade vatandaş, bir doktor, bir yargıç ve kilise papazı jüri üyeleri ve tanık olarak yerlerini alırlar, program aynen uygulanır. Prenses en küçük penisi olanı seçer, onunla evlenmeye karar verir.

Jüri, şaşkın bir durumda, prensesten bir yorum isterler. Prenses “peki” der ve anlatır: “Büyük penisler ilişkide can yakar, kadının keyfini kaçırır, okşamak istesen soluğunu keser ve biraz da ağırcanlıdırlar. Oysa küçük penisler hiperaktiftir, son derece hareketli cin gibidirler. Kapıdan kovsan pencereden girerler, kolay yorulmazlar. Orta yaşa geldiklerinde, büyük penislilerin bir bölümünde olduğu gibi, eşek damında duvara asılmış yem torbası halinde sallanıp dururken, küçüklerde hizmette sınır yoktur gibilerden görevlerini yerine getirirler.”

Jüri daha da şaşırmıştır. Papaz ikide bir hac çıkarır. Prenses devam eder: “Aslında benim derdim penis boyu değil, büyük penisli olanların sahipleriyledir.


Bir kılıçla kaleyi fethedeceğine inananlara,
Kadınlar için vazgeçilmez olduklarını sananlara,
Sırf bu yüzden hava atanlara,
İkide bir açıp açıp vay be diye bakanlara,
Kartvizitlerini organlarının boyunlarına takanlara hiç tahammülüm yoktur.”
 


Bu sırada generallerin birinin eli kılıcının sapında, ötekinin eli, evinin anahtarını kaybetmiş gibi pantolonun cebini karıştırmaktadır. Sermayedar: “Bu mantık mal düşmanlığına girer, bu işte bir komünistlik var” diye mırıldanır. Sıradan vatandaş: “Arkadaş, prensesimiz tam adil bir kraliçe olur” diye prensesi destekler. Yargıç durmadan hukuk kitabını karıştırmaktadır. Doktor bıyık altından gülerek içinden: “Bunları yıllardır ben söylüyorum” gibilerinden başını sallar. Papaz gözü kitapta, eli hac çıkarmaktadır. “Böyle bir maddeye rastlamadım bu nedenle karar veremiyorum Vatikan'da papa hazretlerine soralım” der.

Kısa bir duraklamadan sonra prenses, neden küçük tercih ettiğini saymaya başlar: “Penisinin küçük olduğunu sanan erkekler, bu komplekslerini gidermek için, telafi mekanizmalarını çalıştırarak, bilimde, sanatta, insanlıkta ve sosyal ilişkilerde, kendilerini geliştirirler. Bu gibilerle yaşam daha kolay ve mutlu paylaşılır. Bu saydıklarım, beni uçurmaya yeter, ayaklarımı yerden keser. Sonuç olarak, bir lokma et yiyeceğim diye, bir salamı dişleyeceğime, kendi mücevherimi oya gibi işlerim” der.

Sıra jürinin kararındadır. Generaller: “Ülke tehdit altında değil ise, bu olay bizi ilgilendirmez” diyerek çekimser kalırlar. Yargıç ile Papaz’da kitaplarında bu konu bir maddeye rastlamadıklarından, onlar da çekimser kalır. Geriye tek bir sermayedar, muhalefette kalır. Rapor böylece hazırlanır, evlilik onaylanır, 3 ay sonra da prenses evlenir. Nikâh kıyıldıktan sonra damat papaza: “Çok şanslıyım bir prensesle evlendiğim için, Allah’ıma dua ediyorum” deyince, papaz gözlerini kısıp, dudaklarında alaycı bir mimikle damadın kulağına eğilir: “Sen gökteki Allah’a değil, elinin altındaki şansına dua et” der.

Nikâhtan 3-5 gün sonra, bir gece damat bunu eşine açar: “Papaz bana böyle bir şey söyledi. Çözemedim, sen ne dersin?” diye sorunca, prenses: “Boş ver canım, papazlar böyle şey söylerler. Onlara kalırsa Hz. İsa Allah’ın oğluymuş” dedikten sonra, eşini tuttuğu gibi yatağa çeker.

NOT: Fıkradır, ama %90 bilimsem içeriklidir.


Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
0212 293 33 11


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena