Merhaba – 2

Her gün yeni bir mektupla huzurunuzdayım. Biraz daha içten söyleşilere benim de ihtiyacım var.

Hayret ki ne hayret, hiç kendime önem vermiyor; kendimi öylesine sıradan ve doğal biri olarak görüyordum. Sokak sempatisinin ve sizlerin sevgileri bir ölçüydü; ama böylesine önemli biri olduğumu bilmiyordum…

Öğrenmiş oldum! Gayretkeşlerime teşekkür ederim.

Önce kendi kendime, neden önemliyim diye sorular sordum. Karşıma şaşırtıcı gerçekler ve sayılar çıktı.

Bugüne değin, belki 40 000 000 ( kırk milyon) insana- gencinden yaşlısına, kadınından kızına- bilgi vermekle kalmadım; önemli derecede kişiyi cehaletten kurtardım. Yayınlanmış 22 tane kitabım var. Bunlardan ilki, 1967 yılında basılan CİNSEL SORUNLARIMIZ’dır. CİNSEL DÜNYAMIZ, CİNSEL YAŞAM, CİNSEL KÜLTÜR kitaplarım ise devamlarıdır. Bunlar, Türkiye’de kendimizden, özel sorunları içeren, halkın okuyabileceği; ama bilimselliği tartışılmaz yapıtlardır. Bunlarla üç kuşağı eğittim. Tek isim olarak, toplumun yolunu aydınlattım. Bir asker gibi, cinsel konuları karanlıktan aydınlığa taşırken, bir çığır açtım. Bunları da sıradan bir görev, her aydının ya da bilim insanının yapması gereken şeyler olarak düşündüm.

Meğer ben ne büyük işler yapmışım… Bir hesap edelim…

Belki 10 000 000 kişiyi bilgilendirmenin yanında, onları etik ve estetik bilgilerle donattım. Umut ve yaşam kaynağı oldum.

Bu sayı, belki 20 000 000, belki daha fazladır.

45 yıldır, 40 000 000 insana, röportajlarım, gazete yazılarım, televizyon konuşmalarım, demeçlerim ve konferanslarımla; psikolojik, cinsel ve sosyal içerikli hocalık yaptım. Beyinlerine birer fidan ektim.

Bu sayı, belki 50 000 000, belki daha da fazladır.

20 000 000 kıza, kızlık zarıyla ilgili gerçekleri anlattım. Bunalımlarından ve korkularından kurtulmalarına; gerçeği görüp hayata dönmelerine neden oldum.

Bu sayı, belki daha da fazladır.

40 000 000 erkeğe, penis boyunun ne olduğunu öğrettim. Komplekslerinden kurtararak, aile mutluluklarına katkıda bulundum.

Bu sayı, belki daha da fazladır.

Milyonlarca aileye hastanede ve özel muayenehanemde mutluluk katkısında bulundum. ÇOCUĞUN CİNSEL EĞİTİMİ adlı kitabımla - Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun ailelere ve okullara tavsiye kararı var - bu barajı aşmış ve bir yol haritası çizmiş oldum.

3000 karı- koca olamamış eşleri, kendi yöntemimle eşlendirip, ailelerine kazandırdım. Şu an 4000 manevi torunun sahibi olma ödülünü kazandım. Bu, ailelerin bana sunduğu duygusal bir teşekkürdür.

Vaginusmus rahatsızlığı olan 3000 ailenin, en az 1000’i boşanmış, 500’ü psikolojik sorunlu, 100’ün üstünde intihar eden, 1000’nin üzerinde her an bir acı ve üzüntü… Başı öne eğik yaşam içinde, yarı ölü bir hayat süreceklerdi. Boşananlar kolay kolay evlenemeyecek, neredeyse tümüne yakın kızımız anne olamayacaktı. 3000 evliliğin, 6000 kişisi – erkek ve dişi- dünyaya geldiklerine pişman olacaklar ve mutsuz yaşayacaklardı.

Her gün 1 500 000 000 insanı güldürüyorum. Posta Gazetesi’ndeki makalelerimle, aynı oranda da bilgilendiriyorum.

Sizi bir kez daha güldüreyim: KARALAMA KAMPANYASININ, KOMPLEKSLİ ÇIKARCILARINA GÖRE BEN MUAYENEHANEMDE ETİK DIŞI, SANKİ GRUP SEKS GİBİ BİR ŞEY YAPTIRIYORMUŞUM?!

Her gün, pırıl pırıl çocukların-yani okurların- ahlak adına kulaklarını çeken ben ha!... Ben bunu yapıyormuşum. Hadi, biraz gülün! Lütfen, kahkahalarla…

Her zamanki gibi işimin başındayım. VAGİNUSMUS HASTALARIMI TEK SEANS VE YÜZDE YÜZ OLMAK KOŞULUYLA TEDAVİYE DEVAM EDİYORUM.

Hem de en etik koşullarda, çoğunun nabzını bile tutmadan.

Sevgilerimle

Haydar Dümen
(0212) 293 33 10 / 11


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena