Muz Salatalık ve Kadın

 
 
Kendi dünya görüşünün, egemen olduğu ülkelerde, Arap erkekleri tarafından, üç aşağıya beş yukarı kadınlar hakkında benzer düşüncelere tanık oluyoruz. 1,5 milyar insanın, kadınlar hakkında genel görüşleri benzer şekilde karşımıza çıkabiliyor. Yukarıdaki haberde okuduğunuz gibi bir erkek din bilgini, böyle bir beyanat verecek kadar da etkin ve önemli bir kişi olmalı.

Kadın bir insan. Bu nedenle, bu söylem, insanlık adına hepimizi bağlar. Kadın kavramı hepimizin anasını da simgeler. Ve bu nedenle, gene hepimiz bu çarpık söylemlere hoop!.. hop!.. diye karşı durmalıyız. Benim anam salatalığı bahçede, kabağı tarlada kendi elleriyle yetiştirip, toplayıp kıtır kıtır yer, tazelerini de çocuklarına yedirir ve eşine ayırırdı. Milyonlarca insanın olduğu gibi analarımız, binlerce yıllık tarım toplumunun kadınlarıdır. Bu nedenle ben, bu sınır aşmış kişiye, anam hakkında laf söyletmem. Kızım hakkında da söyletmem. Çocuklarımdan doğan kız çocuklarına, erkek çocuklarımın da kadınlarına yani gelinlerime, teyzeme ve halama, amca ve dayımın karılarına ve onlardan doğacak kız çocuklarına da söz söyletmem. O çocuklar yani analar ki, yüzlerce yıldır, çocuk doğurup erkekleri işe ve askere göndererek, önce bir imparatorluğun kurulmasına, sonra da T.C.’nin kanatları altında bir ulus doğmasına aracı oldular. Bu nedenle bizim kadınlarımız kutsaldır. Hiçbirini şişme bebek yerine koyamayız. Bu tür düşünceler, erkeklerin kendini bilmezliğinden, takıntı, seks dünyalarına firen koyamamalarından ve bir ölçüde sapıklıklarından kaynaklanır. Kadınlara güvendiğimiz oranda, namusları dal budak ve kök salar. Demek isterim ki: Yani sen ve senin gibiler, ananıza, kızınıza, karınıza ve kız kardeşinize güvenmiyorsunuz demektir. Vah Vahh!.. Çok acıdım onlara, demek ki, öyle yetiştirdiniz: Güvenilmez!.. Yani sizin kızlarınız, kadınlarınız salatalığa dokunursa, sokaktaki adam da böyle olduğunu düşünürse, ortalık tecavüzden geçilmeyecek(!) Ben ve bütün aklı başında, iradesi yerinde, sorumluluğu olan dünyanın her neresinde olursa olsun, insanlara kitlesel olarak ses çıkarın haykırın diyorum.

Bu anlattıklarım da yeterli değil. Sokakta gördüğümüz ya da görmediğimiz bütün kadınlarımız, bizim kan bağımız duygusal olarak da çocuğumuz, anamız gibidir. Eğer böyle olmasa, cinsel sapıklıktan ve cinsel anarşiden sokaklara çıkılmazdı.

Bunun için de erkeğin önce insanlık değerlerinin özümlemesi, neredeyim, ne yapıyorum diye kendi iradesini, hakkı, hukuku, namusu bütün insanlık adına koruması gerekir.

Arap Baharı diye bir karmaşa, bir kaos yaşanıyor. Biz o baharı 80 yıl önce yaşadık ve de taçlayıp yerine oturtturduğumuz halde, hala bizde de böyle esintilere rastlıyor ve üzülüyoruz. Kadınlarımızdan ve böyle düşünen erkeklerin ülkelerinin kadınlarından da, o erkekler adına da özür diliyorum.

Anladın mı iradesi iflas etmiş din bezirganı… Bunlar nimet be!


                                                
                                                   Bu Konuda Bir de Bilimden Bir Mesaj Var

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bilim de böyle diyor değerli okurlarım. Nereye baksak ne görsek, her şey bilimin eseri. Onun sayesinde rahatımızı da, sağlığımızı da koruyoruz. Yabancı ülkelerin kadınları; muzları, salataları yesinler, vitaminlerini alsınlar, güneşten oksijenden yararlansınlar, sağlam ve mutlu yaşasınlar, sağlıklı ve sağlam çocuklar doğursunlar. Bizimkiler de, 30 yaşlarında gün görmemiş fidanlar gibi, gelişememiş iyi çocuk büyütememiş, ezik kuşku ve korku içinde yaşasınlar. Yorgun erken yaşta yaşlanıp, ellerini ayaklarını bu dünyadan çeksinler ve bakıma muhtaç olsunlar. Bu adalet mi?
 
 

Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
(0212) 293 33 10 - 11
 
Begen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena