10 Maddede Vajinismus Gerçeği

1. Vajinismus Nedir?

Vajinismus korku, çekingenlik, acı ve kanama sorunlarından dolayı kızların eşleriyle birleşememesidir. Bu korku nedeniyle refleks olarak vajina dokuları, karın ve bacak kaslarının kasılmasından hem beden de, hem de beyin de bir kilitlenme olmasıdır.

2. Vajinismus Organik mi, Yani Bedensel, Yoksa Beyinsel midir?

Kesinlikle tümüyle beyinsel kaynaklı olup, beynin korku kodlanmasına bağlanarak sistemi kilitlemesidir.

3. Bu Beyin Kodlaması Nasıl Oluyor?

Bu tür korku kodlanmalarımız pek çok konuda vardır. Örneğin zehirli bir yılan düşünün, ona yaklaşamayız. Bu yılanın zehirinin %100 alındığını bilen bir insan örneğin; bir kız o yılanı alıp koynuna koyamaz. Kesinlikle zehir olmadığına göre mantık olarak yılanla kemer arasında artık bir fark yoktur. Ama sonuç anlattığımız gibidir.

4. Kaynak Beyinden ya da Organdan Kilitlenme ise Çözüm Nasıl Olacak?

Çözüm her ikisinden de olacak. Beyin devreye girmeden hiç birşey sonuç alınmaz. Örneğin narkozla birleşme sağlansa bile arkası gelmez. Beyin egemen olunca işlem özel tekniklerle ve yaklaşımla gerçekleşir.

5. Bu Konuda Kızlık Zarının Rolü Nedir?

Korku bakımından ilk sırada gelir ama, engel olma açısından hiçbir rolü yoktur. Zaten o rolü oynayacak gücü ve yapısı da yoktur. Ne var ki, onun üzerine yaratılan mitler o kadar çok korku o kadar çok dokunulmazlık yaratılmıştır ki, kimi kızlarımız cinsel organlarına dokunamazlar bile.

6. Ya Tedavi?

1959 yılında Nöroloji ve Psikiyatri uzmanı olduğum tarihten bu yana, 1998 yılına kadar, özellikle cinsel konulardaki çalışmalarıma rağmen gelen hastalarıma (ben seni şu kadar seansta tedavi edebilirim) sözünü hiç vermedim.

7. Neydi Bu Yöntemler?

Hacı hoca imam olaylarının dışında hala kullanılanlar şunlar: Kızlık zarını aldırma, narkozla ilişki kurdurma, vajina kanalını dikişli doğum yapar gibi genişletme, seanslar ve parmak denemeleri, lokal anestasi ile ilişki yöntemleri, vajinaya narkozla suni penis koyma saçmalıkları, uyku ilaçları, sakinleştiriciler hastaların çoğunun yüksek doz alkol denemeleri, ailelerin bu iş bitsin diye ölümüne korkutmaları dahi hiçbir sonuç vermemiştir. Bunlar arasında belki çözülen olgularda vardı ama, tesadüfe kalmış bu olaylara da ben başardım diyemedim.

8. Bu Saydığınız Yöntemler Öteki Hekimler Tarafından Halen Uygulanıyor mu?

Evet. Üstelik eklemelerde yaparak, işi botoksa kadar götürenlerde var.

9. Vajinismus Olayı Hekimliğin Hangi Dalının Tedavi Alanına Girer?

Jinekologlar başta olmak üzere, pratisyen hekimler, psikologlar, hipnozcular ve öteki şarlatanlar bu alanda at oynatıyorlar. Kesinlikle konu PSİKİYATRLARIN İLGİ ALANINDADIR. Çünkü bu tedavinin özünde insan ruhuyla oynuyor, o evli çifti yani kızı hayata hazırlıyorsunuz. Bunun sorumluluğu da son derece ağırdır. Başaramadığınızda elinizde bir hayat bir çift umutlarıyla erir gider. Tedaviyi başarıyla sağladığınızda doyulmaz ve sınırsız bir mutluluk yaşarırsınız. Çünkü böyle bir çiftin önünde ortalama 50 yıllık bir yaşamlarına mutluluk katkısında bulunuyorsunuz. Tedavide çok önemli incelik, ayrıca insani yaklaşımla gelen çiftle inandırıcılık alanında bütünleşmek ve onun güvenini kazanmanız birinci koşuldur. Bu da başlı başına bir hekimlik deneyimi ve ustalığıdır.

10. Siz Bunu Tek Seans ve %100 Tedavi Ettiğinizi Televizyondan Dünyaya Duyurdunuz. Sonuçlar Nedir?

Sonuçlar tek seansla %100 kesindir. Zaten başka türlüsünü yapamazsınız. Bunu kapalı kapılar ardında değil, dünyaya televizyonlarla açık yüreklilikle duyurdum. Bu sözümüz bağlıyıcıdır ve noter tastiklidir.

Halen 3000’in üzerinde çifti, yani aileyi kurtardım (belgelidir). 15 yılda 3000 aile ortalama iki doğum yapmışsa, şu anda manevi 6000 torunum var demektir. Bunlar benim manevi çocuklarım ve ülkeme armağanımdır. Bir benzetme yaparsak; 6000 çam ağaçlı bir ormanım büyümeye devam ediyor. Bu varoluşun sebebinin manevi mutluluğunu hiç bir şeyle değişmem. Bu çocuklar büyüyorlar, illaki içlerinden birinin büyük bir adam olacağına inanıyorum. Tekrar hesaba dönersek 3000 çift karı koca 6000 kişi demektir. 6000’de manevi torun, 12000 eder.

Böyle bir sorundan dolayı aile çökse nice canlar yanacaktı. Oysa, bu kurtuluş ve mutlu sonla her aileden 10 kişi (anne, baba, kardeş) kişilerin bu mutluluğu yaşamalarıyla 72000 kişi benim kanatlarımın altındadırlar, onlarla karşılıklı manevi bağlarlar içerisinde görevimizin başındayız. Bir başka yorumla, yaşamım boyunca dualarınında üzerimde olacağını söylüyorlar.
 
 
           Değerli okurlarım, bu bir dünya rekorudur. Tüm varsılların varlıklarının toplamıyla kendi statümü, yerimi asla değişmem. Ben kendim için varım boş kalan zamanlarımda da, kargalarımla oyalanırım.


Sevgi ve Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
0212 293 33 10-11

 

Begen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena