Vaginismus Konusunda Ek Bilgiler


Değerli okurlarım, bu ülkenin sevgili aileleri, dünyada her konuda çıkara dayalı rekabetler olur. Bu rekabetler, yeni gelişmelere, yeni buluşlara yol açarsa, bundan insan ve insanlık yararlanır. Ancak çıkar kavgaları iftiralara varırsa, unutulmasın ki, “iftira şerefsizlerin silahıdır.”

Bu sayfamızda yayınladığımız HER YÖNÜYLE VAGİNİSMUS kitabımı bulacaksınız. ( Kitabı okumak  için BURAYA TIKLAYINIZ ). Bu bilgiler sizlerin bilinçlenmenize, bu konuda ülkenin de sıkıntılarının büyüklüğünü, öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bu kitapta tedavi olan kızlarımızın, kadın olma aşamasına geçtikten sonraki teşekkür mektuplarını da okuyacaksınız.

Bir çok hekim arkadaşlarımızın uyguladıkları seanslar, bunların geçiş aşamasındaki parmak demeleri konusunda kitabımızda örnekler göreceksiniz. Her insan istediği hekime gidip, tedavi olma hakkına sahiptir. Aklınıza uygun olan, bu konuda duyduğunuz isimlere de gidebilirsiniz. Eğer “kesin tedavi” sözü alırsanız başarı sağlanmadığında, yitirilen umut zaman, ve parasal zararlarınızı kim ödeyecek? Unutmayalım ki kadınların anne olma yaşları hem kendileri hem aile bakımından çok önemlidir.

Karalama yayınlarına karşılık:

Net ve açık olarak söylüyorum: Ben hastalarımın nabzını bile tutmuyorum. Uyku, narkoz, hipnoz gibi sonuç vermeyen saçmalıkları da uygulamıyorum. Bana gelen sonuç alır gider. Bu da yüzde yüz kesin olup, kitapta belgesi sunulmuştur. Tek başına ilaçlar yeterli değildir. Eğer ilaçla çözüm olsaydı, bunca Vaginismuslu kızlarımızın yuvası yıkılmazdı.

Benim yöntemim şu örneğe benziyor: göz bebeği aydınlıkta daralır, karanlıkta genişler iradeye bağlı değildir. Bu nedenle telkin ve iradeyle göz bebeğinizi genişletemezsiniz. Vagina da iradeye bağlı değildir. Sözle, telkinle, bir yerlere varılıp kolay sonuç alınmıyor. ÇÜNKÜ TELKİNLER İRADEYE YÖNELİKTİR.

Ben bu konuda bir buluş, bir sentez yaparak olayı çözdüm. 3000’in üzerinde vaginismuslu sorunu olan kadınları kurtardım. Hastanın hekiminden istediği: Kendine zarar vermeden, ruhunu bedenini incitmeden, umutlarını da karatmadan onu kurtarmaktır. Ben bunu yapıyorum.
Seans ve parmak denemelerinin kadına yansıyan olumsuz etkileri şöyle oluyor: Kızımız bir parmak, iki parmağa geçse bile, bu aşamada kendi organıyla adeta bir savaşa giriyor.

Eğer sonuç alamazsa, bir süre sonra organına düşman oluyor. Oysa organıyla da ruhuyla da barışık olmalı ki, gelecekteki cinsel yaşamının mutluluk yolları açılsın. Kız yorulup ve umutsuzluğa düşünce cinselliğinden soğuyor. Erkek yönünden düşündüğümüzde: Günlerce, aylarca parmak ve vagina arasındaki bu körebe oyunu onun da ruhunu, keyfini iştahını ve performansını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle ilk birleşmeler, ikinci bir yara daha alıyor.

Oysa ruhu incitmeden geleceğe de güven ve estetik yoldan gidilerek, cinsel ve ruhsal sağlık korunursa evlilik de, cinsellik de aile bütünlüğü de korunmuş oluyor.

Biz bunu yapıyoruz. Siz dert etmeyin gerisi kolay.
 
Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
(0212) 293 33 10 - 11
 
 

Begen • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena