Vajinismusun Tedavisi

Vajinismus konusu, yani tedavisi, öncelikle psikiyatrları ilgilendirir. Bu durum Tıp etiği ve literatüründe böyle yer almıştır. Vajinismus, kadın olacak kızlarımızın, üzerlerine karabasan gibi basınca, aylar ve yıllar da sürünce, sorun sadece cinsellik de erozyon yapmıyor. Bu durum kadınların, eşlerin ailelerin de bir kargaşa yaratıyor. Sonunda hedef olarak, kadın seçiliyor ve suçlu! bulunuyor. Oysa suçlu kadın değil, onu o duruma getiren ve ona bu korkuları aşılayan toplumdur.

Sorun tüm aileyi adeta bir deprem gibi sarsıntı ve yıkımlara uğratıyor.

Zamanında tedavi edilmeyen Vajinismus olgularında aileler ve eşlerinde bazı sorunlar yaşanıyor. Bunlar da kalıcı olabiliyor. Örneğin: Orgazm güçlüğü, eşler arası kırılganlıklar, anne babanın tutumu, kimi zaman sert tavırları, kadının duygusallığını incitiyor. Bu da tabi ki cinselliğe yansıyor.

Biz 15 yıl önce, kendi keşfettiğimiz yöntemimizle 3000’den fazla olgularımızı şifaya kavuşturduk. Şu anda tahminen 6000’de manevi torunumuz var. Bütün bu sözlerimiz belgeseldir.

Tedavide uzman olarak ben, klinik psikolog olan eşim Gül Dümen her olguda, yan yana birlikte çalışıyoruz. Eşimin sevecen yaklaşması, benim yılların birikimiyle sunduğum tedavi yöntemi, olguları korkuyla değil, güven içinde, daha ilginci güle oynaya bir sonuca ulaştırıyor.

Tedavi sürecinde, olguların özelliklerini paylaşırken bizim bütünlüğümüz içinde, yerlerini alıyor. Olgularımıza ağzımızdan çıkan her şeyi daha onlara dokunmadan kanıtladığımız için tedavi daha başından, çözüme daha kolay ulaşılabilir bir ortam oluşturuyor.

15 yıl önce, ben bu yöntemi keşfettiğimde, televizyonlara çıktım. 60 yıllık mesleğimin birikimi kitaplarım ve çok sayıda çalışmalarımı da referans vererek keşfettiğim yöntemi medya aracılığıyla da dünyaya duyurdum. Avrupa’nın her ülkesinden Amerika ve Avusturalya da bunlara dâhil olmak üzere, oralarda Türk hekimleri dahil hiçbir doktorun çözemediği sorunlardan dolayı vatandaşlarımız oralardan bizlere geliyor. Belgeler önümüzdeki makalelerimizde sunulacaktır.

Bu da yetmedi 27 Mayıs 2010 tarihinde, vajinismus olgularını tek seansta ve %100 kesin olma koşuluyla tedavi ettiğimi, noter tasdikli taahhüt ettim.

Durum böyleyken, çıkar uğruna, kendilerini küçülten, tedavi olabilecek olguların bize karşı yalan yanlış iftiralarla önlerini keserek, onların yaşamları ve mutluluklarıyla oynayan kişilere buradan lanetler okuyarak: “Yapmayın, etmeyin bu bir şerefsizlik ve sömürüdür” diyorum.

Klinik Psikolog Eşim Gül Dümen, yapısı gereği güler yüzlü, sevecen, fizik olarak da itici olmadığından, karşılıklı etkileşimde kaleyi adeta içerden fethediyor. Tedavide yan yana el ele, olmanın rahatlığı yanında, etik değerler en kutsal kavram olarak bizim kimliğimizde zaten kök salmış durumda. Kimse dışarıdan gazel okumasın ve hastaların mutlulukları ve gelecekleriyle oynamasın.

Değerli okurlarım, bunca çile ve savaş içindeyken bile 60 yıllık mesleki hayatımda en ufak bir yanlış çizisi bile olmayan, hayatında bir kere bile yalan söylememiş biri olarak, bu günlere ancak böyle gelebildim ve ayakta kalabildim. Biz kendimizi vatandaşlarımıza adadık. Yaşamımız boyunca da hizmetlerimizi sürdüreceğiz.

Sömürüye alet olan sahtekârlarında yasal yollardan haklarından geleceğiz ve ulaşamadıklarımızı da Allah’a havale edeceğiz.


Klinik Psikolog Gül Dümen – Dr. Haydar Dümen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena