Gazetelere Bir Bakış

Tarih 27.10.2011. Büyük bir gazete ekinin, birinci sayfasından kestiğim 5 haberi yorumluyorum. Selameti hepimizin üzerine olsun.
 

1- SONUNDA YENİ AŞK KAPIYI ÇALDI.
Allaha şükür! Şu kara günlerimizde bu günleri gördük. Daralan içimize bir neşe damladı. Cheryl aşık olduysa, bu sene kış daha hafif geçer. İki aşığın ateşi, küresel ısınmaya bile neden olabilir. Bu haber tam sayfa neden verilmedi diye merak ediyorum. Hepimize kutlu olsun.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2- KISA OLMAK ZOR.
Evet zor. Şu zorluğa bakın siz. Simpson denilen neyimiz olduğunu bilemediğim bu kıza, Allah böyle bir ceza verdiyse, biz halimize şükredelim. Tuvalette ayakları yere değmiyormuş! Oysa ben başka türlü sanırdım. Ayakları yere değmeyenleri o biçim! hayal ederdim. Gene de iyi bir haber, bize teselli kaynağı oldu. Genelde tuvalet bile bulmayan, bulsa rahat rahat oturamayan halkımızın, şu deprem felaketinden sonra, bu konuda da nasıl bir sıkıntı yaşadıkları görüp üzülürken, bu gibi zorluklar zengin ülkelerde varmış diye bize teselli kaynağı oldu. Ey halkım: Bakın işte görün, sizler de idare edin.
 
 
 

3- DOĞUM GÜNÜNÜ SAHNEDE KUTLADI.
Ben buna haber derim… Demek oluyor ki dolar yükselmeyecek, ekonomik zorluk çekmeyeceğiz. Nedeni ise: İçimden öyle geliyor. Şu Katy’e bakın bu neşe, bu eller kollar, ABD’den işler iyi gittiğinin habercisi değil mi? “Komşuda pişer bize de düşer”. Bize düşen bir başka şey de, kadınları omuzdan alıp taşımaları. Bu görüntü bir saygı simgesi gibi iz bırakırsa, bu bile yeter. Kadın cinayetleri, binde 0.0001 azalır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
4- PARA YÜZÜNDEN REZİL OLDU.
Ya gazete, bu acı haberi vermemeliydiniz be! Zaten acılar içinde kıvranıyoruz. Belanın biri gidiyor, beşi geliyor. Oldu mu ya şimdi? Jessica gebe kalmış da, gebeliğini 500 bin dolara haber verecekmiş de, karnı şişince belli oluvermiş de, 500 bin doları kaybetmiş de!...

Aman Tanrım, kalbimin üzerine bir ağrı ve ağırlık çöktü. Her ne kadar gebe kaldığı günü bize haber verip, danışmamışlarsa da, bu üzüntü bizi de derinden etkiledi. Bu olayın yaratacağı bunalımın, dizi film izleyen seyircileri de azaltacağına inanıyorum. Bu bakımdan da içten içe seviniyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5- BİRLİKTE KÖPEK ALDILAR.
Şimdi tamam. İşte bu haber, tüm yaralarımıza merhem oldu. Justin ile Selena kendine köpek almışlarsa, ufak bir kutlamanın da evlerinde yapılacağına inanıyorum. Bu haberden sonra, umarım sokak köpeklerine biraz daha sevecen yaklaşırız. Çünkü, ünlülere, modaya çok çabuk alışır ve kaynaşırız.
 
 
Ya, bütün bu haberlerden BANA NE, BİZE NE? Sizin başka işiniz yok mu? ABD’nin bir eyaleti mi, uydusu muyuz? O gebe kalmış, birinin tuvalette ayakları yere değmiyormuş, bize ne? Amerika çıldırmışsa, bir doğum haberi, kapitalizmin zincirlerini böyle oynatıyorsa, Tanrı bizi bu tür saçmalıklardan ve de ABD’nin hayranlıklarından korusun. Amin!…
 
 
 
Saygılarımla

Dr. Haydar Dümen
Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı
(0212) 293 33 10 - 11
 
Begen


 • Evlilik
 • Ölümle Yüzleşme
 • Kendine İyi Bak
 • Çapkınlık Geni
 • Her Yönüyle Vajinismus
 • Soğumayan Ölüler
 • Çocuğun Cinsel Eğtimi
 • Nazik Adında Bir Kadın
 • Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi
 • Sahipsiz Dev
 • Best of Haydar Dümen : Gülerek Öğrenelim
 • Cennet Şeytana Kaldı
 • Şiir Sözcüklerle İkebena